Hizmetlerimiz

Hasar almış çatlak veya kırık jant a kaynak ağzı açmak sureti ile [ ARGON] aleminyum kaynak dolgu yapılır tevsiye edilerek ilk günkü görünüm kazandırılır. Ağır hasarlı parçası kopan jant ın kaynak dolgu ile eksiği giderilir.
Kumlama yapılarak Boya kir ve yağ dan temizleyerek toz boya nın eşit yapışmasının tam olabilmesi için yüzey uygun aşındırıcılarla pürüz lendir me işlemi yapılır. Jant ham haline getirilir. Jant kırık veya çatlak sonrası yapılan kaynak işlemi gören yerler mutlak surette kumlama yapılması gerekir [esneklik kazandırma] amaçlıdır.
Hasarlı veya standart halini kaybetmiş jant ın eski haline kazandırılması
Kenarları sürtünmeden dolayı oluşan hasarlar kaynakla dolgu yapılarak tevsiye edilir sonucunda toz materyalin mıknatıs etkisiyle metal yüzeyi kaplaması esasına dayanan bir boyama yöntemidir Toz boya kaplanan metal yüzey 180-200 derece yüksek ısı ile fırınlanarak toz boya öncesi tavlama yapılarak oluşan gaz nem den arındırma sonrası elektrostatik boya tabancası ile mikron kalınlığı ayarlanarak jant üzerinde film tabakası oluşturulur 210 derecede boyanın kürlenmesi sağlanmakta ve böylece metalin bir parçası haline gelen boyalı bir yüzey elde edilmektedir. Sonuçta elde edilen kaplama aşınmaya, korozyona, kimyasal etkilere ve darbelere karşı mükemmel bir direnç gösterir.
ASK